Regeneracja AdBlue Mercedes

Regeneracja pomp Adblue Mercedes w Auto-Rege

Każdy kierowca wie, że aby samochód był sprawny, jego podzespoły muszą działać bez zarzutu. Doskonale o tym wiemy także i my. Od 1998 roku w Auto – Rege zajmujemy się profesjonalną regeneracją części samochodowych. Naszym klientom zapewniamy najwyższy poziom usług oraz montaż podzespołów liderów światowej motoryzacji. Nasza specjalizacja obejmuje także regenerację pomp Adblue Mercedes dla silników wysokoprężnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.

System Adblue i technologia SCR we współczesnych autach

W dzisiejszych czasach każdy producent auta jest zobligowany do montażu podzespołów i systemów, które mają być przyjazne środowisku. Moda na ekologię to dziś standard. Dlatego w dieslach montuje się system wtrysku Adblue oraz konwerterem SCR. Ich zadaniem jest ograniczenie emisji spalin. Dzięki temu tego rodzaju samochody mogą pomyślnie przejść testy emisji szkodliwych związków. Dzięki dodatkowemu katalizatorowi odbywa się redukcja szkodliwych dla zdrowia tlenków azotu, które moga być nawet zredukowane o 80 – 90%. System ten stosowany jest w samochodach z silnikiem wysokoprężnym, w modelach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Niestety, tak jak większość podzespołów, także i ten ulega uszkodzeniu. Co może się tu popsuć? Tak naprawdę pompa z systemem Adblue uznawana jest przez mechaników za jeden z najbardziej bezawaryjnych elementów pojazdu. To nie oznacza jednak, że nawet tak dobre jakościowo jednostki jak Mercedes nie ulegną uszkodzeniu. Co może się tu zepsuć?

Uszkodzenie systemu Adblue - objawy

Okazuje się, że kilka elementów. Dlaczego tak nowoczesne podzespoły także się psują? Z naszego doświadczenia warsztatu wynika, że najczęściej wywołują je błędy kierowców. Moduł można uszkodzić m.in. podczas tankowania. Wystarczy, że kierowca zaleje olejem napędowym nie zbiornik paliwa, a zbiornik Adblue. I awaria gotowa. Ale to nie jedyne przyczyny ewentualnej awarii. Bardzo ważny jest także stan i jakość płynu Adblue. Jeśli kierowca jeździ ze starym płynem, może to również spowodować poważne uszkodzenia tego elementu auta. Brak dbałości o stan płynu może doprowadzić do uszkodzenia grzałek ogrzewających, co jest niebezpieczne zwłaszcza podczas mrozów. A to już oznacza uszkodzenie pompy lub zapchanie wtryskiwacza. W takiej sytuacji płyn z mocznikiem nie będzie dostarczany prawidłowo do katalizatora. A rezultat? O ograniczeniu emisji spalin można zapomnieć.

Jednak to nie jedyne możliwe usterki systemu Adblue Mercedes. Często zdarzają się także uszkodzenia modułu tłoczącego. Wówczas pojawiają się wycieki, a element nie działa poprawnie. A to już prosta droga do uszkodzenia pompy. Co zrobić w takim przypadku? Czy instalację można wymienić? A może wystarczy ją wyczyścić? Wszystko zależy od stopnia awarii. Jednak o tym z pewnością powinien wypowiedzieć się doświadczony mechanik.

Kupić czy zregenerować pompę Adblue Mercedes w Auto- Rege?

Uszkodzony system Adblue Mercedes to spory wydatek dla kierowcy. Dlatego wiele osób stając przez koniecznością wymiany pompy w Mercedesie zastanawia się, że jest możliwe zamontowanie zamiennika. I nie ma się co dziwić takim pomysłom. Tak naprawdę koszt zakupu nowej pompy Adblue to wydatek od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nowy wtryskiwacz to kolejny tysiąc, a to jeszcze nie koniec wydatków. Do kosztów należy także doliczyć usługę auto service, która może być naprawdę wysoka. Decyzja oczywiście zawsze zależy od właściciela samochodu. Jednak zdecydowanie nie polecamy szukania zamienników czy części używanych. Szybko może bowiem się okazać, że taka część nie spełniła wymagań i w niebawem trzeba będzie ją wymieniać.

Doskonałym rozwiązaniem jest regeneracja pompy Adblue Mercedes. W Auto – Rege od lat zajmujemy się profesjonalną naprawą i regeneracją pomp Adblue do Mercedesa i innych marek. Oferując naszym klientom szybką wymianę i montaż, gwarantujemy najwyższą jakość usług i części. Koszt wymiany pompy na zregenerowaną jest zdecydowanie niższy niż zakup fabrycznie nowej. Oferujemy regenerowane części do samochodów osobowych i dostawczych, które jakością nie ustępują nowym podzespołom. I to się naprawdę opłaca. Oprócz sporej oszczędności w portfelu, używając zregenerowanych części dbamy również o środowisko. Regeneracja podzespołów jest dziś najbardziej ekologiczną formą na ponowne wykorzystanie części samochodu. Dzięki temu taki element zyskuje nowe życie, a kierowca oszczędza pieniądze.

Regeneracja pomp Adblue Mercedes w Auto Rege Kożuchów

Silniki diesla to bardzo wymagające jednostki. Dlatego wszystkie podzespoły takich pojazdów powinny być bezawaryjne. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia takiego modułu jak pompa Adblue, warto szybko ją usunąć. Naszym klientom polecamy najwyższej jakości części zamienne. Dostępne u nas pompy Adblue Mercedes regenerowane są przez nas na oryginalnych częściach i podzespołach. Każdy moduł tłoczący jest przez nas rozbierany na części pierwsze, a każdy czujnik czy zawór dokładnie sprawdzony. Nasi profesjonaliści wymieniają wszystkie uszkodzone elementy, zastępując je sprawnymi. Pozostałe części poddajemy kompleksowemu czyszczeniu i malowaniu. Następnie testujemy element na stanowisku diagnostycznym, aby mieć pewność, że będzie działał bez zarzutu. Dzięki temu macie Państwo gwarancję, że zregenerowana pompa z naszego warsztatu sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Posiadamy najnowsze technologicznie zaplecze do regeneracji pomp Adblue Mercedes jak i innych podzespołów samochodowych. Nasi klienci doceniają najwyższą jakość usług nie tylko w Kożuchowie, ale na terenie całej Polski. Na każdą zregenerowaną część otrzymujecie Państwo roczną gwarancję na piśmie. Dzięki temu macie Państwo pewność, że gwarantujemy najwyższy poziom usług i części zamiennych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi warsztatami Auto-Rege, w których nasi specjaliście odpowiedzą na Państwa pytania i przygotują najlepszą ofertę naprawy i wymiany pompy Adblue do samochodów Mercedes.