Uszczelnianie maglownic kierowniczych​

Uszczelnianie maglownic kierowniczych

 W ramach naszych usług oferujemy Państwu uszczelnienie maglownicy. Jest ono nieodłącznym elementem regeneracji przekładni kierowniczej. Uszczelnianiu podlegają części, których wymiar został przywrócony do stanu pierwotnego. Nie można uszczelniać elementów, które są zużyte (ich stan nie pozwala na współpracę z nowymi uszczelnieniami).

Kompleksowa regeneracja

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oferujemy jedynie kompleksową regenerację przekładni kierowniczych. Dzięki temu możemy maksymalnie wydłużyć czas eksploatacji maglownic. Na zregenerowaną przekładnię kierowniczą udzielamy rocznej gwarancji. Lepsze poznanie budowy samochodu może wpłynąć na sprawniejsze rozpoznawanie objawów uszkodzonej maglownicy. Obecnie w samochodach najczęściej stosowane są trzy rodzaje przekładni kierowniczej:

  1. Przekładnia zębatkowa (zwana potocznie maglownicą) – występuje w większości aut i jest najbardziej awaryjna.
  2. Przekładnia śrubowo-kulowa – montowana w samochodach ciężarowych.
  3. Przekładnia ślimakowa – odmiana przekładni zębatej stosowana jeszcze w latach 70; jej nazwa pochodzi od „ślimaka” znajdującego się na końcu wałka stanowiącego zakończenie kolumny kierowniczej; ten rodzaj przekładni występuje w polonezie.

Do głównych zadań przekładni kierowniczej należy utrzymanie prostoliniowego kierunku jazdy oraz umożliwienie zmiany toru jazdy zgodnie z wolą kierowcy.