Regeneracja Kolumn Kierowniczych

Regeneracja kolumn kierowniczych Auto – Rege Kożuchów

Zepsuty samochód potrafi popsuć humor każdemu optymiście. Dlatego jeśli okazuje się, że uszkodzeniu uległ układ kierowniczy czy jakikolwiek inny podzespół, zastanawiamy się co zrobić. Jednym z takich elementów, który ułatwia jazdę autem, gdy jest sprawny i niemal całkowicie ją uniemożliwia, gdy jest zepsuty jest kolumna kierownicza. W przypadku uszkodzenia warto jednak nie zwlekać i natychmiast skontaktować się z doświadczonym mechanikiem. Może bowiem okazać się, że problem jest o wiele bardziej złożony. Wystarczy, że awarii uległa maglownica, a już jazda takim pojazdem jest absolutnie wykluczona. W takiej sytuacji wielu właścicieli aut staje przed dylematem. Czy wymienić część na fabrycznie nową czy zregenerowaną. Niezmiennie od 1998 roku w Auto – Rege zajmujemy się profesjonalną regeneracją kolumn kierowniczych oraz przekładni kierowniczych. Zapraszamy do poznania naszej oferty i skorzystania z niej.

Regenerujemy większość kolumn kierowniczych do marek:

Kolumna kierownicza - czym jest w aucie?

Niewiele osób zastanawia się czym jest i za co tak naprawdę odpowiada kolumna kierownicza. Otóż, to jeden z najważniejszych elementów układu kierowniczego. Jej zadaniem jest przeniesienie momentu obrotowego z kierownicy na przekładnię. Dzięki niej ruch skrętny kół jest płynny i nie rozjeżdżają się one podczas zmiany kierunku ruchu pojazdu. Innymi słowy to kolumna, która łączy kierownicę z przednią osią. Nie jest to jednak zwyczajny kawałek rury. To przede wszystkim pasywny system bezpieczeństwa w samochodzie. Co to konkretnie oznacza? Otóż, w przypadku kolizji konstrukcja kolumny pozwala na pochłanianie energii kinetycznej. A to oznacza ochronę kierowcy, zwłaszcza jego głowy i klatki piersiowej, zmniejszając ewentualne uszkodzenia ciała. To jednak nie wszystko. We współczesnych pojazdach, dzięki umieszczonej w tej części elektronice pozwala ona na przekazywanie wielu informacji na monitor. To m.in. poziom ciśnienia w oponach, temperaturę powietrza czy panel radiowy.

Jak widać rola kolumny kierowniczej jest nie do przecenienia. Kolumna umieszczona jest pod kątem do osi poziomej pojazdu. Natomiast dzięki jej budowie, jedno lub dwupłaszczyznowej, możliwe jest jej dopasowanie do indywidulanych potrzeb kierowcy. Jednak mimo prostej konstrukcji, ten podzespół, tak jak inne elementy auta, ulega usterkom. Co prawda zdarza się to dość rzadko, jednak warto regularnie sprawdzać jej stan. Jako jeden z elementów układu wspomagania jest również jednym z tych modułów, który warto monitorować na bieżąco.

Naprawa i regeneracja kolumn i przekładni kierowniczych w Auto - Rege

Jednym z objawów uszkodzonej kolumny są luzy w kierownicy, stuki oraz dziwne dźwięki przy skręcaniu pojazdem. Ale to nie jedyne objawy, że z układem kierowniczym jest coś nie tak. Także wtedy, gdy mimo wbudowanego wspomagania, kierownica auta chodzi bardzo ciężko. W takiej sytuacji warto rozważyć naprawę i wymianę tej części. Polecamy doświadczenie naszych mechaników z Auto – Rege, którzy z pewnością poprawnie zdiagnozują przyczynę problemów z autem. Może bowiem okazać się, że to nie kolumna stanowi problem, a maglownica. Jednak naprawa przekładni czy wymiana jej na nową może okazać się naprawdę sporym wydatkiem. Dlatego zdecydowanie lepszą finansowo opcją jest regeneracja maglownicy jak i kolumny. Co prawda sama kolumna nie jest szczególnie awaryjnym elementem z uwagi na jej prostą budowę. Czasem jednak może wyrobić się krzyżak kolumny kierowniczej i to właśnie on będzie wymagał wymiany. Polecamy Państwu regenerację tej części, która nie tylko jest zdecydowanie tańsza, ale także efektywna. Wymiana całego podzespołu często nie jest konieczna, dlatego warto zdecydować się na regenerację.

Zajmujemy się profesjonalną regeneracją i naprawą kolumn kierowniczych oraz przekładni kierowniczych. Jesteśmy w stanie oferować Państwu najwyższy poziom usług oraz części zamiennych. Regeneracją zajmujemy się od wielu lat i dzięki doświadczeniu oraz odpowiedniemu zapleczu technologicznemu jesteśmy liderem w tej branży. Sama regeneracja to proces skomplikowany i czasochłonny. Dlatego warto go powierzyć profesjonalistom.

Profesjonalna regeneracja kolumny kierowniczej Auto - Rege Kożuchów

W przypadku awarii kolumny warto rozważyć opcję jej regeneracji. Powierzając ją do wyspecjalizowanego warsztatu macie Państwo pewność, że zostanie naprawiona i zregenerowana poprawnie. A to niezwykle ważne. Ta część odpowiada bowiem za bezpieczeństwo kierowcy. Dlatego jej naprawa powinna być wykonana zgodnie ze sztuką i przy użyciu najnowszych technologii. Podczas jej wymiany i regeneracji kolumny kierowniczej nasi mechanicy zdejmują kierownicę i cały osprzęt, który blokuje dostęp do kolumny. Następnie wymieniamy uszkodzone krzyżaki kolumny na sprawne. Podczas procesu naprawy są one osiowane na specjalnych uszach, z którymi są montowane w układzie. Najistotniejsze podczas tego procesu jest, aby krzyżaki były mocno osadzone w uszach. Dzięki temu kierowca nie straci panowania nad pojazdem podczas jazdy. Jak widać więc, naprawa kolumny to naprawdę poważna sprawa.

Wielu klientów zastanawia się, czy wymiana tej części na zregenerowaną jest opłacalna? Jak najbardziej. Koszt takiej regeneracji kolumny jest zdecydowanie niższy niż zakup fabrycznie nowej części. Oprócz oszczędności finansowej, dbamy także o środowisko. Dzięki regeneracji stara część może być ponownie używana i służyć przez kolejnych kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz wykwalifikowana kadra mechaników sprawiają, że jesteśmy liderem w branży regeneracji części zamiennych. Zajmujemy się naprawą i regeneracją podzespołów do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Na nasze usługi oraz części otrzymujecie Państwo roczną, pisemną gwarancję. Dzięki temu macie pewność, że oferujemy Państwu najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do kontaktu z naszymi warsztatami Auto – Rege w Kożuchowie.