Wyciek z maglownicy? Trzeba działać szybko! Uszczelnienie przekładni kierowniczej oszczędzi przyszłych kłopotów!

Wyciek z maglownicy niestety dyskwalifikuje ją z dalszego bezpiecznego użytkowania. Przekładnia kierownicza jest układem zamkniętym, dlatego niezwykle ważna jest jej szczelność.

Jak postępować?

przekroj-maglownicy

Jeżeli obserwujesz wycieki z maglownicy, konieczna będzie wymiana uszczelniaczy. Jeżeli nie doszło jeszcze do korozji poszczególnych elementów wewnątrz mechanizmu, koszt naprawy nie powinien być duży. Powinny wystarczyć: wymiana uszczelniaczy i uzupełnienie płynu. Trzeba jednak się spieszyć, ponieważ piasek i woda, które dostają się do środka przy rozszczelnieniu instalacji, będą systematycznie wypłukiwać coraz większą ilość płynu oraz powodować korozję. Przecież zadaniem smaru stałego jest między innymi minimalizacja oporów – oczywistym jest, że taki układ, kiedy narażony na działanie czynników zewnętrznych, ulega zatarciu. Jeżeli dojdzie już do wyszczerbienia zębów, konieczne będzie przeszlifowanie oraz uzupełnienie braków – wówczas koszty naprawy wzrosną.

Samo uszczelnienie zaś nie jest procesem złożonym. Komplikuje go jedynie dostęp i konieczność zbadania stanu mechanizmu narażonego na działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli skorzystasz z wysokiej jakości uszczelniaczy, problem nie powinien się szybko powtórzyć.