Wymienić czy zregenerować? Koszt wymiany maglownicy

Wymiana maglownicy to wydatek, który niestety może się odbić na naszej kieszeni. Dlatego właśnie warto zainteresować się regeneracją. Wówczas można zredukować koszty i to o kwotę niebagatelną. Wymiana maglownicy na nową może sięgać nawet kilku (w naprawdę skrajnych przypadkach kilkunastu) tysięcy złotych, podczas gdy cena regeneracji dla większości modeli powinna zamknąć się w kilkuset złotych.
Sami producenci samochodów w pogoni za minimalizacją kosztów zainteresowali się regenerowanymi przekładniami kierowniczymi, co dla posiadaczy nowszych modeli powinno być jasnym sygnałem, że regenerację maglownicy lepiej wykonać we własnym zakresie. Oszczędzasz na prowizji salonu.

Gdzie najlepiej wymienić maglownicę?
Jeżeli decydujesz się na regenerację, to tylko w wyspecjalizowanej firmie. Ceny zregenerowanych maglownic wahają się nieznacznie – warto postawić na jakość i bezpieczeństwo. Nie bój się wymagać gwarancji za wyświadczone usługi – ludzie, którzy wiedzą, co robią, nie będą się bali podpisać pod swoją pracą. Dodatkowo wyspecjalizowane w regeneracji i wymianie maglownic serwisy charakteryzują się bardzo szybkim działaniem i mają dostęp do części najwyższej jakości w cenach hurtowych.

Podsumowując, jeśli chcesz oszczędzić, oddaj maglownicę do regeneracji, ale tutaj postaw już na profesjonalizm – różnica w cenie niewielka, w jakości bardzo duża. A jakość jest ważna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo

Niestety nie ma samochodów bezawaryjnych i każdy, nawet najlepszy podzespół kiedyś może ulec uszkodzeniu. Wszyscy kierowcy powinni liczyć się z tym, że każda część samochodu ma określoną żywotność. Z czasem może okazać się, że konieczna jest jego wymiana, albo jego regeneracja. Doskonale to widać na przykładzie przekładni kierowniczej. To jeden z tych elementów auta, który nie zawsze musisz wymienić na nowy w przypadku jego usterki. Jeśli przekładnia kierownicza ulegnie awarii, mamy kilka możliwości, z których warto skorzystać. Zatem, wymiana czy regeneracja maglownicy? Co jest lepszą opcją? Wszystko tak naprawdę sprowadza się do kosztów związanych z którymkolwiek wyborem. Bez wątpienia wymiana/regeneracja maglownicy koszt ma zdecydowanie niższy niż zakup nowej.

Wymiana maglownicy i jej koszt

Tak naprawdę nie każda awaria przekładni kierowniczej dyskwalifikuje ją do dalszego używania. Jednak warto o opinię poprosić zaufanego mechanika, który szybko rozpozna usterkę i postawi diagnozę co dalej robić z maglownicą. Co prawda są osoby, które uważają, że nie każdy objaw uszkodzonej maglownicy należy od razu zgłaszać mechanikowi. Tu zdania są podzielone. Jednak bez wątpienia pierwsze objawy uszkodzenia można rozpoznać samodzielnie. To charakterystyczne stuki i luzy w kierownicy, wyciek płynu wspomagania oraz trudność utrzymania toru jazdy na wprost. Zawsze jednak należy zwrócić się do fachowca, który potwierdzi albo wykluczy awarię układu kierowniczego. Z pewnością jednak z taką awarią nie należy jeździć. Wymiana maglownicy to jednak konkretny wydatek, który może odbić się na kieszeni każdego kierowcy. Cena zakupu nowej bywa naprawdę niemała. Koszt wymiany przekładni kierowniczej na nową to wydatek od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od modelu auta. Dlatego doskonałą alternatywą jest regeneracja przekładni kierowniczej. Wówczas koszty te można zredukować nawet o kilkadziesiąt procent. A to staje się już konkretną kwotą.

Wymiana maglownicy cena

Usterki przekładni kierowniczej zdarzają się nawet w najlepszych autach. Związane jest to z dużą eksploatacją przekładni kierowniczej, która po prostu się zużywa. Za każdym razem układ ten pracuje na najwyższych obrotach, zatem awaria jest po jakimś czasie nieunikniona. W takiej sytuacji możemy kupić i wymienić maglownicę na nową, kupić używaną albo po regeneracji. Jeśli nie chcemy ponosić wysokich kosztów, warto pomyśleć o wymianie przekładni kierowniczej na regenerowaną. W przypadku regeneracji maglownicy mamy bowiem pewność, że wszystkie niesprawne elementy zostały z niej wyeliminowane, została ona szczegółowo sprawdzona i otrzymamy na nią gwarancję. W przypadku natomiast maglownicy używanej takiej pewności nie mamy. Nie wiemy co kupujemy i często jej stan techniczny może pozostawiać wiele do życzenia. Poza tym gwarancja na nią jest wyłącznie rozruchowa. Zatem najlepszą opcją jest wymiana maglownicy na regenerowaną. Przy wymianie/regeneracji maglownicy koszt zwraca się zdecydowanie szybciej niż przy zakupie nowej części.

Regeneracja maglownic elektrycznych

Wymiana maglownicy na nową to dość wysoki koszt. Tym bardziej, gdy zużycie maglownicy nastąpiło w naszym przekonaniu zdecydowanie zbyt szybko, biorąc pod uwagę styl jazdy kierowcy. Regeneracja maglownicy elektrycznej to duże wyzwanie. Dlatego decyzję o niej powinien podjąć zaufany warsztat, który posiada kwalifikacje oraz odpowiednie zaplecze diagnostyczne i naprawcze. Dlaczego warto powierzyć wymianę przekładni profesjonalistom? Wieloletnie doświadczenie oraz przygotowanie techniczne sprawiają, że naprawa przekładni kierowniczej zamknie się w kilkuset złotych. Ceny tego rodzaju usług są w zasadzie podobne. Jednak nie cena jest tu najważniejsza, a jakość wykonanej usługi i bezpieczeństwo. Tylko wtedy mamy gwarancję, że maglownica po regeneracji będzie dobrze służyć, ale także i to, że będzie fachowo zainstalowana. Przy regeneracji maglownicy koszt robocizny wliczony jest zwykle w jej cenę. Koszt regeneracji przekładni kierowniczej zwykle waha się od ok 400 zł do 4000 zł w zależności od modelu auta. Decydując się na wymianę/regenerację maglownicy nie wahaj się żądać gwarancji. Każdy profesjonalny warsztat zawsze ją wyda. To pewność, że proces wymiany i jakość części są bez zarzutu.

Jak widać awaria maglownicy nie musi oznaczać dramatycznych wydatków związanych z jej wymianą. Chcąc oszczędzić warto oddać maglownicę do regeneracji. Wówczas wymiana/naprawa maglownicy kosztować będzie zdecydowanie mniej niż nowa. Warto jednak postawić na wyspecjalizowany zespół mechaników. Różnica w cenach na rynku jest nieznaczna, a bezpieczeństwo z pewnością bezcenne.