Wymienić czy zregenerować? Koszt wymiany maglownicy

Skład maglownic

Wymiana maglownicy to wydatek, który niestety może się odbić na naszej kieszeni. Dlatego właśnie warto zainteresować się regeneracją. Wówczas można zredukować koszty i to o kwotę niebagatelną. Wymiana maglownicy na nową może sięgać nawet kilku (w naprawdę skrajnych przypadkach kilkunastu) tysięcy złotych, podczas gdy cena regeneracji dla większości modeli powinna zamknąć się w kilkuset złotych.
Sami producenci samochodów w pogoni za minimalizacją kosztów zainteresowali się regenerowanymi przekładniami kierowniczymi, co dla posiadaczy nowszych modeli powinno być jasnym sygnałem, że regenerację maglownicy lepiej wykonać we własnym zakresie. Oszczędzasz na prowizji salonu.

Gdzie najlepiej wymienić maglownicę?
Jeżeli decydujesz się na regenerację, to tylko w wyspecjalizowanej firmie. Ceny zregenerowanych maglownic wahają się nieznacznie – warto postawić na jakość i bezpieczeństwo. Nie bój się wymagać gwarancji za wyświadczone usługi – ludzie, którzy wiedzą, co robią, nie będą się bali podpisać pod swoją pracą. Dodatkowo wyspecjalizowane w regeneracji i wymianie maglownic serwisy charakteryzują się bardzo szybkim działaniem i mają dostęp do części najwyższej jakości w cenach hurtowych.

Podsumowując, jeśli chcesz oszczędzić, oddaj maglownicę do regeneracji, ale tutaj postaw już na profesjonalizm – różnica w cenie niewielka, w jakości bardzo duża. A jakość jest ważna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo